Can Faga

Co-Founder / Creator

Türkiye’nin en fazla ödül kazanan yaratıcılarından biri. Fakat onu farklı kılan, salt yaratıcılık değil, fikirlerini etkin pazarlama sonuçlarıyla buluşturabilmesi. Bu yönüyle de “Reklam sektörüne yön verecek 10 yaratıcı yönetmen” arasında gösterildi.

Kariyerinde sırasıyla Ogilvy, McCann, Rafineri, DDB&Co. ve MullenLowe’da çalıştı. Radikal Gazetesi ve CNN Türk markalarıyla 2011 ve 2012 yıllarında arka arkaya Cannes’da 2 ödül kazandı. Üçüncü Aslan’ını da 2014 yılında OMO kampanyasıyla elde etti. 3 Cannes Aslan’ı ve 13 Shortlist başarısının yanı sıra Eurobest, Golden Drum, Epica, Effie, Kristal Elma ve Felis ödüllerinden kazandıklarıyla birlikte, ödüllerden yana iyi bir mal varlığı bulunuyor. Türk Hava Yolları “Iğdır” reklam filmiyle Türkiye’nin yurtdışındaki ilk Film Grand-Prix’ini kazandı. Bu, Faga’nın kariyerindeki beşinci Grand-Prix’iydi. Cannes Lions, Eurobest ve Dubai Lynx’te jüri üyeliği yaptı.

2015 Yılında Publicis Istanbul’a Yönetici Kreatif Direktör olarak başlayan Faga, Publicis’te geçirdiği 3 senede kazandığı 120 ödülle Publicis tarihinde o güne kadar kazanılmış tüm ödüllerin toplamından daha fazla ödül kazandı. 2019 ve 2020 yıllarında 6’şar Effie kazanarak “Yılın En Etkin Ajansı” seçildikten hemen sonra, Campaign “Agency Of The Year” ikincilik ödülünü ve Onur Ödülü’nü de koleksiyonuna eklemeyi başardı. Bu başarı ona tüm Publicis Groupe ajanslarının yöneticiliğini de getirmiş oldu.

Can, bugün, bu biyografide okuduğunuz tüm başarıları yok sayarak, kariyerinin başlangıç noktasına dönmeye karar verdi. 1 Kasım 2020 tarihinde kurduğu ajansı aRthuR’da hiçbir title’a sahip olmadan çalışıyor.

Duygu Yegül

Co-Founder / Creator

Tasarımcı, 22 yıldır reklamcı, meraklı.

Alice BBDO, Leo Burnett, Manajans JWT, Ultra RPM ve Publicis İstanbul’da çalıştı.

Farklı disiplinlerde üretilen işlerde, ses getiren birçok kampanyanın yaratıcılarından biri oldu.

Onun için bir ajanstan çok daha fazlası aRthuR’un kurucu ortağı.

Custom Rebels markasının yaratıcısı.

Gezmeye, keşfetmeye aç. Tam bir dünya vatandaşı…

Kadının toplumdaki ilerlemesine inanan, alternatif düşünce şeklini sorgulayan, özgürlüğüne düşkün bir kadın.

Nişantaşılı.

Peru’nun annesi..

Erdem Köksal

Co-Founder / Creator

1979 İstanbul doğumlu.

Yaklaşık 20 yıldır reklamcı.

Ajans Ultra, Medina Turgul DDB, TBWA İstanbul, tekrar Medina Turgul DDB ve Publicis İstanbul’da yazar ve kreatif direktör olarak görev aldı.

Global ve lokal markalar için global ve lokal ödüller kazandı. Çeşitli jürilerde yer aldı.

Kurucu ortaklarından olduğu aRthuR’da çalışmaya devam ediyor.

Burçak Bakla

Co-Founder / Collaborator

Burçak, 25 yılı aşkın bir süredir, reklamcılık sektöründe kreatif hayatına devam etmektedir. Son 15 yıldır DEPOfilm’in yaratıcı yapımcısı olarak calışmasının ardından, şimdi de aRthuR’un kurucu ortaklarından oldu. Western Michigan Universitesi’nde İşletme bölümünü bitirdi. Ardından, Ayn Rand’in “The Fountainhead” kitabını okuduktan sonra bu kitabı film yapma hevesi, onu sinema eğitimi almaya yönlendirdi. Marmara Üniversitesi Sinema ve Tv bölümünden yönetmen olmak üzere mezun oldu, sektörde çalışmaya başladı, yabancı yönetmenlere asistanlık yaptı, ANS’de pazarlama departmanında çalıştı.

Avrupa yapımcılar birliğindeki aktif konumu ile 10 seneyi aşkın süredir Young Director’s Award’da ve Ciclope Craft Film Festivalinde jüri üyeliği yapıyor. Ayrıca genç yönetmenlerin kariyerlerine katkıda bulunmak üzere organizasyonlarda çalışıyor. Film ve reklam sektorundeki kadın girişimcileri destekleyen Owned by Women hareketinin kurucu üyesi. Yıllar içinde üretilen yüzlerce film, çalışılan onca marka ve ajans, alınan ödüller geride kalırken, Burçak’ın enerjisi başarılan her işle parlamaya devam ediyor.